Klasa IE medyczna

W naszej szkole, poznajemy przyrodę zgodnie z myślą chińskiego filozofa, Konfucjusza:

„Powiedz mi, a zapomnę,

pokaż mi, a zapamiętam,

pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.

Konfucjusz

Naukę opieramy na doświadczeniu, poznajemy przez odkrywanie bo to najbardziej owocne w procesie kształcenia. Na lekcjach chemii i biologii kreujemy sytuacje, w których poczujesz się eksperymentatorem, odkrywcą. Każdy z Was będzie mógł empirycznie poznawać otaczający świat. Wykorzystujemy między innymi technikę doświadczeń w małej skali, stosując dostępne dla wszystkich przedmioty i odczynniki. Możesz być pozytywnie zaskoczony efektami. Poznajemy świat z pasją, w skali mikro (przy użyciu nowych mikroskopów), jak i makro (przez zajęcia terenowe w ciekawych przyrodniczo miejscach).

Organizujemy wyjazdy do krakowskich placówek naukowych i zajęcia w laboratoriach. Zdobywamy granty na dofinansowanie przedsięwzięć. Bierzemy udział w wykładach i konkursach. Nawet w formie on-line. Organizujemy obozy naukowe, rajdy.

Rzetelnie przygotowujemy do testów maturalnych, dzięki którym możesz wybrać wymarzone studia z szerokiego wachlarza i przygotować się należycie do podjęcia dalszego kształcenia w zawodach, na które jest i będzie duże zapotrzebowanie na rynku pracy w najbliżej przyszłości. Są to przede wszystkim studia: medyczne i pokrewne, farmaceutyczne, fizjoterapię, terapię zajęciową, kosmetologię, dietetykę, nauki o zdrowiu, wychowanie fizyczne, ratownictwo medyczne, kierunki pedagogiczne (pedagogika specjalna, zajęciowa), psychologię.

Rozszerzenia, w których uczymy, są brane też pod uwagę na kierunki: rolnicze i leśne, ochronę środowiska, inżynierię (środowiska, czystego powietrza, wód, medyczną czy materiałową), towaroznawstwo, zarządzanie i inżynierię produkcji, gospodarkę przestrzenną, biogospodarkę, odnawialne źródła energii, budownictwo, energetykę, biologię, chemię, fizykę, biofizykę, biotechnologię, biochemię, filozofię, kognitywistykę, religioznawstwo, geografię, geologię i nauki o Ziemii - także w języku angielskim, astronomię, nanotechnologię czy nawet informatykę.

• biologia,
  • chemia,
  • język angielski.

Realizujemy granty, dzięki którym stale modyfikujemy nasze pracownie, a także poszerzamy dostęp do bazy literatury i testów, co umożliwia uczniom solidne przygotowanie do zdawania rozszerzonej biologii i chemii na egzaminie maturalnym.

W najbliższym roku szkolnym, szkoła wzbogaci się o nowoczesne pracownie przedmiotowe, w nowo budowanym skrzydle szkoły.

Dla osób lubiących aktywność i działanie, mamy także ciekawe propozycje: Współpracujemy z Fundacją Miejsc i Ludzi Aktywnych MILA w tworzeniu Questów, Ojcowskim Parkiem Narodowym i wieloma innymi podmiotami. Będziesz mógł wziąć udział w projektach Erasmus, aby doskonalić umiejętności językowe.

Na pewno z nami, poszerzysz wiedzę i udoskonalisz umiejętności w interesujący sposób. Dodatkowym atutem naszej oferty, jest możliwość uczestnictwa w zajęciach z ratownictwa medycznego i udział w Kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Biologia w ZSiPO