Technik informatyk
Srebrna Tarcza2021

W 2020r. Technikum znalazło się wśród najlepszych techników w Polsce. Technik informatyk i technik logistyk uzyskało 92 miejsce w Polsce w słynnym rankingu tygodnika „Perspektywy” i otrzymało Złotą Tarczę. W kolejnych latach Technikum potwierdziło swoją pozycję zdobywając w 2021r. Srebrną Tarczę, a w 2022r. Brązową Tarczę.

Złota Tarcza 2020

Technik informatyk To twórczy, prestiżowy i bardzo dobrze opłacany zawód dla ludzi dynamicznych i pełnych pomysłowości, który zyskał ogromne znaczenie wraz z upowszechnieniem się komputerów oraz rozwojem Internetu. W chwili obecnej informatyka wykorzystywana jest niemal we wszystkich sferach naszego życia od nauki poprzez przemysł, medycynę, a skończywszy na rozrywce. Rozwój młodego człowieka w tym kierunku roztacza przed nim perspektywę na odniesienie zawodowego i życiowego sukcesu. Wielu informatyków łączy wykonywany zawód ze swoją pasją, uzyskując wiele powodów do zadowolenia i samorealizacji.

Przedmioty rozszerzone: język angielski, informatyka.

Kursy dodatkowe

W ramach projektu Centrum Kompetencji Zawodowych uczniowie mogą uczestniczyć w następujących kursach:

• Prawo jazdy kat.B
  • Kierowca wózka jezdniowego
  • Terminal mobilny w magazynie
  • Spedycja w praktyce
  • Operator drona vlos uav
  • Kurs grafika komputerowego
  • Autodesk i AutoCAd
  • barmański I stopnia
  • Kurs dla członków służby porządkowej i informacyjnej.

Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia:

INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych
INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych

Sylwetka absolwenta:

Zadania zawodowe obejmują szeroki zakres zagadnień z różnych obszarów branży informatycznej. Z tego względu zawód technika informatyka wymaga rozległej wiedzy i umiejętności z zakresu szeroko pojmowanej informatyki oraz szczególnych cech osobowościowych: zdolności logicznego i abstrakcyjnego myślenia, samodzielności i kreatywności oraz umiejętności pracy w zespole. Jednakże tym samym stwarza absolwentom bardzo duże możliwości zatrudnienia i znalezienia satysfakcjonującej pracy w zawodzie.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik informatyk powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

• montażu oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych,
  • naprawy i diagnostyki usterek sprzętu komputerowego,
  • projektowania i wykonywania lokalnej sieci komputerowej,
  • administrowania sieciowymi systemami operacyjnymi,
  • projektowania baz danych i administrowania bazami,
  • konfigurowania urządzeń sieciowych, serwerów, routerów,
  • tworzenia i administrowania stronami WWW,
  • tworzenia desktopowych, webowych oraz mobilnych aplikacji internetowych,
  • administrowania stronami i aplikacjami internetowymi,
  • cyfrowego przetwarzania obrazu i dźwięku,
  • projektowania grafiki komputerowej.

Technik informatyk to osoba przygotowana do pracy w ciągle zmieniającej się rzeczywistości zawodowej w branży technologii informatycznych; jest w stanie szybko aktualizować wiedzę z tej niezwykle dynamicznej dziedziny.

Technik informatyk znajdzie zatrudnienie w:

• firmach administrujących sieci komputerowe,
  • przedsiębiorstwach tworzących oprogramowanie komputerowe,
  • korporacjach zarządzających serwerami oraz bazami danych,
  • firmach projektujących efektywne serwisy internetowe,
  • serwisach i sklepach komputerowych,
  • działach obsługi informatycznej dowolnego przedsiębiorstwa.

Zarówno w Polsce jak i pozostałych krajach Europy utrzymuję się bardzo duże zapotrzebowanie  na kompetentnych pracowników sektora branży technologii informatycznych. Prognozy rynku pracy wskazują, że zawód informatyka będzie nadal utrzymywał się na liście najbardziej poszukiwanych wśród pracodawców. Zawód ten daje duże możliwości samorealizacji poprzez prowadzenie własnej działalności gospodarczej w zakresie podstawowych usług informatycznych takich jak instalacja systemów operacyjnych i oprogramowania użytkowego, konfiguracja urządzeń peryferyjnych, usług internetowych itp.

Praktyki zawodowe

• Zapewniamy praktyki zawodowe w najlepszych firmach, w których nasi uczniowie i absolwenci znajdują często zatrudnienie
• Praktyki zagraniczne w ramach projektów europejskich we Włoszech, Niemczech, Grecji, Portugalii.

Technik informatyk. Z nami masz szerokie perspektywy